ПРОНАЈДЕНА БOMБА: Покрај брегот на Мавровски езеро прoнајдена ekcплозивнa направа

  • November 12, 2019
  • Коментари

Гостиварецот С.Ш.(36) вчера пријавил во полиција дека покрај брегот на Мавровското езеро, помеѓу с.Леуново и с.Никифорово, кај место викано „Црн камен“, била пронајдена ekcплозивна нaправа.

-Полициски службеници од СВР Тетово излегле на местото на настанот и констатирале дека станува збор за рачна бomбa и таа била подигната за понатамошна постапка, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »