ПРОНАЈДЕНА ЛАБАРАТОРИЈА ЗА ХЕМИСКО ОРУЖЈЕ: Сириската војска пронајде лабараторија за хемиско оружје во Источна Гута

Поврзано

ВЛАСТИТЕ ГО ЛAЖИРАЛЕ ИЗВЕШТАЈОТ: Независната oбдykција докажа дека Афроамериканецот Џорџ Флојд пoчинaл од зaдушување

Семејството на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој пoчина пред неколку дена како резултат на бpyтално апceње, побарале приватна oбдyкција. Тие одлучиле...

АНОНИМУС ИЗЛЕГОА ОД СЕНКА: Предупредија дека ќе ги разоткривaaт злocторствата на полицијата

Групата, која е позната по таргетирање и сајбер нaпади, се смири во последните години, но по последните настани во...

САНИТАРНИТЕ МЕРКИ СЕ ДРАСТИЧНИ: Угостителите во Франција се подготвуваат за утрешното повторно отворање на локалите

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена...

Сирискиот воен извор изјави за Спутник дека “сириската армија денес покажа силен доказ дека милитантите заедно со западните спонзори го организирале објавувањето на видеа од наводниот напад со хемиско оружје, со цел да имаат изговор за напад на сириската армија и влада”.

“Сириската армија за време инспекцијата на командниот центар на терористите во Источна Гута пронајде голема просторија, кој се наоѓала облеката на платениците т.н.” белите шлемови “, кои се платени од страна на Велика Британија и Саудиска Арабија. Пронајдени се и лаборатории и одделни простории за складирање на хемикалии како и автомобилски регистарски таблички од Саудиска Арабија “, вели еден воен извор во Сирија.

Претходно, рускиот Центар за помирување на завојуваните страни во Сирија, ги ијзави следново: “Сите обвиненија” на белите шлемови “, како и фотографии и видеа на веб-сајтови со наводните жртви на хемиски напади, кои се шират се само обичен фалсификат и обид да се скрши постигнатото примирје “.

 

Пронађена хемијска лабораторија терориста у Источној Гути

Маске су пале? Пронађена хемијска лабораторија терориста у Источној Гути

Julkaissut Sputnik Србијa Keskiviikkona 18. huhtikuuta 2018

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести