Пронајдени две лица што се водеа за иcчезнати

Поврзано

- Advertisement -

Пронајдени две лица кои беа пријавени за исчезнати од страна на членови на нивните семејства. Како што информира МВР:
На 07.05.2021 во 16.55 часот во Полициската станица Гази Баба е пријавено дека бил пронајден и вратен дома М.О.(16), кој на 06.05.2021 бил пријавен дека се оддалечил од домот.

На 07.05.2021 во 13.15 часот во Полициската станица Гази Баба е пријавено дека Л.С.(50) од Скопје, за која на 06.05.2021 беше пријавено дека се оддалечила од домот, била пронајдена и вратена дома.

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...

More Articles Like This