September 18, 2021, 8:14 am

Пронајдено мpтво машко тeло во реката Вардар кај тетовско Радиовце

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Мртов маж е најден во водите на реката Вардар попладнево во близина на селото Радиовце, дел од Општина Брвеница. Телото е забележано околу 14 часот по што е пријавено во полицијата, по што е започнат увид од институциите.
-Околу 14 часот во полициската станица Жеровјане пријавено е дека на течението на реката Вардар во близина на браната кај Радиовце е најдено безживотно тело. По пријавувањето на местото се пристигнати екипи од СВР Тетово, Основно јавно обвинителство по што е започнат увид со цел идентификување на безживотното тело и расчистување на случајот, информираат од СВР Тетово.
Од тетовската пожарна информираа дека нивните стручни лица учествувале во вадењето на телото од реката Вардар

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Трета среќа: Бугарија закажа нови парламентарни избори за 14 ноември

Официјално Скопје вели дека не ги прекинува преговорите со привремената влада во Софија, иако се распишани други предвремени избори...

More Articles Like This