Пронајден мpтoв: Пронајдено тeлотo на фудбалската ѕвезда која иcчезна во саботата

Поврзано

(Видео) Ceкoja чecт: Пандев ce зaпишa вo иcтopиjaтa нa Cepиja A co 100 пocтигнaти гoлa

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев се запиша во историјата на италијанската Серија А со постигнати 100 голови. Во...

Неверојатно достигнување: Јубилеен 100ти гол за нашата гордост Пандев

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев уште еднаш ја покажа својата класа во Серија А. Гранде Пандев за само...

Најдобрата mакедонската сyдиска двојка ќе суди на Олимписките игри во Токио

Најдобрата македонска судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе бидaт дел од уште еден голем настан, а тоа...
- Advertisement -

Поранешниот млад фудбалски репрезентативец на Уругвај, Франко Акоста кој исчезна во саботата денес е пронајден мртов.

Поранешниот напаѓач на Виљреал за жал беше пронајден мртов по тридневно пребарување.

Акоста исчезна во саботата, кога отишол на река на југот на Уругвај да вози кајак.

Локалните власти потврдија дека тој се обидел да ја премине реката и дека водата го повлека, па што се удавил.

Latest News

(Видео) Пандов: Уставобранителите не сакаат амнестија, тие сакаат фер и правично cyдење за да докажат дека во собранието влегле од чисти патриотски побуди

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...

More Articles Like This