December 4, 2021, 6:31 pm

Пронајден човечки тpyп во с.Ракотинци

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 08.08.2021 во 18.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Ракотинци, скопско, бил пронајден човечки труп.

Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Latest News

Последно обраќање на Меркел: Што изјави канцеларката по 16 годишно владеење?

Германската канцеларка на заминување Ангела Меркел повика на солидарност во борбата против ширењето на коронавирусот и уште еднаш апелираше...

More Articles Like This