ПРОНАЈДЕН 16 ГОДИШНИОТ ЛУКА БОЖИНОВСКИ: Фала му на Бога е добар, исплашен доста но ќе биде во ред

  • August 4, 2017

Младиот Лука Божиновски кој вчера беше пријавен за исчезнат, по едно деноноќие барање е пронајден жив и здрав, информираат неговите пријатели и семејството.

Лука Божиновски е 16 годишен тинејџер, британски државјанин, кој бил на гости кај своите роднини во Скопје. Лука последен пат бил виден завчера кога излегол од својот дом и се упатил во непознат правец.

-Ви благодарам на сите. После 24 часа потрага, Лука е пронајден. Фала му на Бога е добар, исплашен доста но ќе биде во ред, стои во објавата на Фејсбук.

Претходно «
Следно »