ПРОТЕСТИТЕ И ПАРОЛИТЕ БЕА УВЕЗЕНИ ОД САД: Преку СОРОС во Македонија беа увезени агресивни вируси на политички радикализам!

Поврзано

БОКИ 13-КА: Kичеец ги местеше локалните избори во Охрид за да победи кандидатот на СДСМ

Боки 13 тврди дека Зоран Милевски во случајот Рекет бил агент-провокатор кој имал и големо политичко влијание и оти...

Екс министерот во Владата на Заев: Врвот на СДСМ не сака да спроведе суштински реформи

-Јас во СДСМ сретнав многу добри луѓе, многу квалитетни луѓе. Сретнав луѓе кои се со огромни квалитети, луѓе кои...

ГО ДРЖИ ЦРНИОТ РЕКОРД: Македонија на врвот во регионот во последната недела

Нов пик на новозаразени од коронавирус во Македонија. Регистирани се и најмногу починaти лица во еден ден, а во...

Преку СОРОС во Македонија во изминатиот период беа увезени некои агреивни вируси на политички радикализам, истакна Цветин Чилиманов за ТВ НОВА во анализа за анти-сорос протестите на македонската дијаспора во САД и влијанието на фондацијата СОРОС во Македонија.

cvetin-cilimanov-640x397

-Се наметнуваше една крајно левилчарска оријентација во економијата, крајно левичарска оријетнација во општетствените семејни односи коишто мислам не сме ги ни имале до тоа ниво во Македонија. Тука беа и оние агресивни насилни протести со емотивно набиени пораки коишто се направени со цел да се раскараат луѓето меѓусебно. Тоа беше увезено преку оваа фондација. Паролата „Нема правда, нема мир“, не беше нешто иновативно, туку директно увезена од учебници за организирање на протести, појасни Чилиманов.

Тој заклучи дека со изборот на Трамп за претседател, започнува еден нов период во политиката на САД.

-Како одговор на овие агресивни политики на левицата во САД и на Обама таму и тука, гледаме дека во САД и во Европа на власт доаѓаат десни движења и партии кои бараат да се стави крај на политичките злоупотреби од изминатите 8 години. Македонија ќе биде дел од оваа приказна, не затоа што ние така решивме, туку затоа што фондацијата СОРОС во Македонија така реши, предизвикувајќи ја оваа политичка криза во којашто живееме денес, смета Чилиманов.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести