ПРОТЕСТИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ: Ниту дожд, ниту студеното време не го спречи народот да излезе на протести!

  • December 1, 2017

Ниту денеска дождот не ги сопре граѓаните да излезат на протестот пред Кривичниот суд Скопје, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава.

На протестот меѓу бројните граѓаните и денеска, како и претходните денови беше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Груевски до сега присуствуваше на сите протести.

Претходно «
Следно »