ПРОТЕСТИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ: Протест утре во 18 часот пред Истражниот затвор во Шуто Оризари!

  • December 1, 2017

Со почеток во 18 часот утре протест ќе се одржи пред Истражниот затвор во Шуто Оризари како поддршка за неправедно притворените лица за настаните во Собранието на 27 април.

Протестот е во организација на ВМРО-ДПМНЕ.

За потсетување, по апсењето на 24 лица во вторникот рано наутро, ВМРО-ДПМНЕ организираше протести пред Кривичниот суд и пред Министерството за правда на кои присуствуваа претседателот на партијата Никола Груевски, истакнати партиски членови и поддржувачи.

Секојдневно партијата по два часа, од 15 до 17 часот блокира раскрсници низ Скопје во знак на револт поради приведувањето.

Претходно «
Следно »