ПРОТЕСТИ И ВО БИТОЛА: Масовен протест и во Битола против промена на името и уставот!

  • June 13, 2018

Денеска на плоштадот Магнолија во Битола се одржа протест против промена на името и уставните измени кои како што е соопштено се дел од постигнатиот договор меѓу Македонија и Грција.

По говорите, учесниците тргнаа на протестен марш низ битолски Широк сокак до Офицерскиот дом.

 

Фото
Тера ТВ

Претходно «
Следно »