ПРОТЕСТИ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА: Членството излезе пред судот да им даде поддршка на Јанакиески и Божиновски

Поврзано

Официјална средба на партиските лидери по собраниската седница

Со конститутивната седница на Собранието, политичките лидери официјално ги започнуваат преговорите за ново мнозинство. Официјална средба ќе се одржи...

(Видео) Момчињата на педалинката нe знaeле да пливaaт

Ниту едно од момчињата на педалинката од која исчезна 16 годишно момче на преспанско Езеро, не било пливач. Тие не...

Тетово излегува на пpoтест пpoтив пocкапувањето на стpyјата

Во Тетово е закажан протест против поскапувањето на струјата, а се спремаат протести и во други градови. Поништете ја...
- Advertisement -

Ченовите на ВМРО ДПМНЕ излегоа денеска пред Апелациониот суд за да им дадат поддршка на притворените екс-функционери Миле Јанакиески и Кирил Божиновски. Меѓу нив беа и членови на блиското семејство.

Во Апелација треба наскоро да почне јавната седница на која ќе се образложува жалбата на адвокатите по мерката притвор. По седницата за Јанакиески, ќе следи отворена седница и за Божиновски.

Latest News

Трамп прогласи вонрeдна состојба во Северна Каролина поради Исајас

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во Северна Каролина пред пристигнување на бурата, за да се овозможи пристап...

Официјална средба на партиските лидери по собраниската седница

Со конститутивната седница на Собранието, политичките лидери официјално ги започнуваат преговорите за ново мнозинство. Официјална средба ќе се одржи утре меѓу лидерот на СДСМ,...

Нападнат лекар на Итна медицинска помош во Куманово

Во Куманово лекар од Итната медицинска помош пријавил во полиција дека бил мета на физички нaпaд при извршување на неговата работа. Случајот во СВР –...

(Фото) Џеф Безос со мегалуксузна јахта пристигна на Јадранот

Сопственикот на Амазон, кој беше прогласен за најбогат човек на светот во 2017 година, се поврзува со огромна јахта која е закотвена во близина...

Летувајте на море за само 170 евра и никој нема да ви бара ПЦР тест

Бидејќи како последица на пандемијата коронавирус на сила во земјите од ЕУ забранет е влезот на македонските државјани, се отвораат некои нови можности за...

More Articles Like This