ПРОФЕСОРКАТА КОТЛАР ДО СДСМ: Пукајте ние и сега држиме историски час!

  • August 3, 2018

Професорката Наташа Котлар, која во своето гостување во отвореното студио на МРТ по повод чествувањето на Илинден, и одржа лекција на власта, не ја завшри својата лекција која ја започна во своето телевизиско гостување, па продолжи на социјалните мрежи.

Имено професорката на Институтот за национална историја, на својот Фејсбук профил испрати порака до власта откако СДСМ ја осуди програма на МРТ и побара оставка од челните лица во телевизијата, поради критиките кои ги упатија професорката Котлар заедно со својот колега професорот Михајло Миновски кон СДСМ.

-По повод заедничкото учество со професорот Михајло Миновски во пригодната емисија за ИЛИНДЕН на МТВ, ќе одговорам со парафразирање на една позната мисла: „Пукајте, ние и сега држиме историски час! Честит Илинден, Македонија вечна, напиша професорката на својот Фејсбук профил.

Претходно «
Следно »