ПУКАЊЕ ВО ЛОНДОН: Истрели од огнено оружје во Лондонското метро!

  • November 24, 2017
  • Коментари

Британската полиција информира дека добила дојава за истрели од огнено оружје во Лондонското метро во близина на станицата „Оксворд Циркус“

„Во 16.37 часот по локално време, бевме повикани на интервенција на улицата Оксворд во близина на метро станицата по пријава за истрели од огнено оружје, на местото на инцидентот се наоѓа Лондонската сообраќајна полиција како и припадници на Лондонската Метрополитан полиција за да утврдат што точно се случува“.

Претходно медиумите објавија дека на станицата е евакуирана поради чад.

Претходно «
Следно »