Пукање на Пластичарска – нaпаднaти татко и двајца синови, едно лице однесено на Уpгентен

Поврзано

Уште еден лекaр ја зaгyби битkaта со kopонавирусот

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук објави дека почина лекарот д-р Сенат Грбовиќ, од компликации со коронавирусот. Работел...

(Видео) Се зaпaли камион во Автокоманда

Скопските пожарникари вечерва интервенираа во населбата Автокоманда каде се запалил камион, дознава 24 Инфо. Според очевидци, запалениот камион е кај...

Жена тешко повpeдeна при извршyвање на работните обврски, итно пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

Вчера во 13.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди...
- Advertisement -

Едно лице со повреда од огнено оруже е пренесено во Ургентниот центар, „Мајка Тереза“, доцна синоќа, објави Алсат-М. Инцидентот се случил во еден од дуќаните на Пластичарската улица во Скопје после 21:30 часот.

Неколку непознати машки лица во продавницата и ги нападнале двајцата синови на сопственикот. Кога таткото дошол да види што се случува еден од напаѓачите испукал куршум и го погодил во натколеницата.

Тогаш напаѓаните го напуштиле местото, а повреденото лице е пренесено во болница.

Се работи на расчистување на случајот, велат од полицијата за Алсат.

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

More Articles Like This