ПУТИН НЕ ПЛАНИРА ДА ОДИ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ 2018

  • December 28, 2017
  • Коментари

Председателот на Русија  Владимир Путин сега за сега не планира да ги посети Олимписките игри во Пјонгчанг-Јужна Кореа, изјави портпаролот на  Кремљ Дмитриј Песков.

„За сега не планира“, изјави Песков за весникот „Известија“ на прашањето на новинарот дали Претседателот планира да ги посети Олимписките игри.

Зимските олимписки игри 2018 ќе се оддржат во јужнокорејскиот град  Пјонгчанг од 9. до 25. Февруари.

Председателот на Русија одби да учествува и на Олимписките игри во Бразил 2016, бидејќи на голем број руски спортисти не им беше дозволено да учесвуваат на натпреварите.

Претходно «
Следно »