December 4, 2021, 6:38 pm

Путин со сочувство за македонските граѓани кои зaгинaa во Бугарија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Рускиот претседател Владимир Путин му изрази сочувство на претседателот на Македонија, Стево Пендаровски по тешката сообраќајна несреќа во Бугарија во која загинаа најмалку 45 луѓе, вклучувајќи и 12 деца, јави денеска агенцијата Тасс.
– Примите длабоко сочувство поради загинувањето на граѓани на вашата земја, вклучително мали и поголеми деца, во сообраќајната несреќа која се случи во Бугарија, се наведува во телеграмата објавена денеска на сајтот на Кремљ.
Агенцијата објави и дека Путин, исто така, го замолил Пендаровски да пренесе зборови на искрено сочувство и поддршка до роднините и блиските на загинатите, истовремено посакувајќи поскоро закрепнување на сите повредени патници

Latest News

ЕВН: Жителите на Грчец нeлeгално користат струја за копање биткоини

ЕВН Македонија денеска реагираше откако жители на селото Грчец протестираа поради дефекти на мрежата за дистрибицуија на електрична енергија....

More Articles Like This