September 18, 2021, 9:17 am

Путин ќе оди во изолациja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска изјави дека најверојатно ќе оди во изолација затоа што луѓе од неговиот близок круг се позитивни на Ковид-19.

На средбата со параолимписките спортисти Путин рече дека дури и во неговата околина луѓето имаат проблеми со коронавирусот и нагласи дека е неопходно да се разбере што всушност се случува, пренесе ТАСС.

„Можеби наскоро ќе треба да се изолирам, многу луѓе се болни“, истакна рускиот претседател.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, за ТАСС изјавил дека засега сè уште нема промени во врска со распоредот на Путин.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Земјoтрес синоќа го пoтрeсе Лос Анџелес и околината

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала го потресе синоќа Лос Анџелес и околината, објави Американскиот сеизмолошки...

More Articles Like This