December 4, 2021, 5:44 pm

Путин ќе учествува во експерименталнотo тестирањето на новата назалната вакцина

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Рускиот претседател Владимир Путин се ревакцинира против корона вирусот со вакцината „Спутник Лајт“, пренесува Спутник вести.
„Денеска, по ваша препорака и препорака на вашите колеги, добив втора вакцина Спутник Лајт. Тоа се нарекува ревакцинација“, рече претседателот на средбата со Денис Логунов, заменик директор на Центарот за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“.

Како што изјави, два часа по споменатата процедура се чувствува добро.

Тој изразил желба да учествува во тестирањето на назалната вакцина на која работи научниот центар. Путин рече дека е подготвен веднаш да потпише документ со кој се согласува да учествува во експериментот.

Latest News

(Видео) Ѓорѓиевски: Несовесен граѓанин фатен како иcфрла отпaд на местото каде што се гради новиот парк во Драчево, ќе биде kaзнет доколку не го...

Денес, несовесен граѓанин се обидел да истури отпад на местото каде што се гради новиот парк во Драчево. Градоначалникот...

More Articles Like This