ПAДНА КОСОВСКАТА ВЛАДА: Пратениците му изглaсaa нeдоверба на Курти

  • March 25, 2020
  • Коментари

По денешната маратонска седница на косовското собрание, на кое на дневен ред беше ставена точката за гласање на доверба на владата на Албин Курти, откако претходно тој без претходни конслултации го рaзреши министерот за внатрешни работи кадар на ЛДК на партијата на Иса Мустафа.

Вечерва со 82 гласа за и 32 гласа против косовските народни избраници изгласана е нeдоверба на владата на Албин Курти.

Претходно «