January 25, 2021, 9:06 pm

Пaдна првиот снег во Скопје

Поврзано

Дeл oд Киceлa Boдa дeнec бeз вoдa

Поради изведување на водоводен приклучок ф-100 милиметри на улица „Димо Хаџидимов“ број 104, денеска прекин во водоснабдувањето ќе имаат...

(Видео) Урбан xoлоkауст во Хром: Жителите гневни поради најавената изградба на 100 нови згради

Расте гневот кај жителите на скопската населба Хром кон општината и градоначалникот Наумовски за Деталниот урбанистички план според кој...

Аеродром и Бутел без струја

Утре без електрична енергија во одреден период ќе останат дел од корисниците во општините Аеродром и Бутел. Од ЕВН Македонија...
- Advertisement -

Предвидувањата на метеоролозите се остварува, во главниот град во овие моменти започна да врне снег.

До крајот на денот во поголем дел од земјава ќе се формира снежна покривка, а во западните делови позначително ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер претпладне од јужен, а попладне од северозападен правец.

Времето утре ќе биде променливо облачно и студено, во текот на денот со повеќе сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Во сабота времето ќе биде променливо облачно и студено со умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер. На места ќе провејува снег.

Во недела пак времето ќе биде сончево со умерена облачност и многу студено. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Во понеделник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието.

Latest News

Што се случува?: САД распореди мaринци во Норвешка, во близина на руската граница

Бројот на американски војници се зголемува во Норвешка, во непосредна близина на руската граница. Околу илјада маринци пристигнаа тука...

More Articles Like This