October 27, 2021, 5:27 am

Пaднa пpвиот снeг на Бaлканот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во текот на вчерашниот ден е регистриран првиот снег на Балканот поради спуштање на студен воздух од Алскиот регион кон Балканскиот Полуостров.

Снег врнеше на Кредарица во Словенија на висина од 2514 метри, а врнежите условија и мала снежна покривка.

Во следните денови, очекуваме температурите и тоа особено наутро да бидат значително пониски, како во регионот, така и во Македонија.

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...

More Articles Like This