April 22, 2021, 10:07 pm

Пaлчo: Во петок ќе биде KPШ, пpoтecтите за „Монcтpyм“ ќе ја одлoжaт пpecyдaтa зa Mиjaлкoв?

Поврзано

(Видео) Пандов: Секој еден од нас треба да се разбуди и во недела пред Владата со срце и љубов да побара правда и слобода...

Претседателот на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ  Александар Пандов во денешното издание на "Неделен брифинг" на Инфомакс порача дека секој...

Утре ќе се вакцинираат пратениците

Во А1 СЦ Борис Трајковски утре ќе се вакцинираат пратениците од Собранието на РМ, како дел од критичната инфраструктура...

(Видео) Пандов: Уставобранителите не сакаат амнестија, тие сакаат фер и правично cyдење за да докажат дека во собранието влегле од чисти патриотски побуди

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...
- Advertisement -

Љупчо Палевски Палчо со сериозно предупредување до македонската јавноста која мора да остане будна.

Палчо прашува дали протестите кои се најавени за петок, а се резултат на новата судска пресуда за „Монструм“ ќе ја одложат пресудата за екс директорот на УБК, Сашо Мијалков.

Да не заборавиме дека роднините на осудените за „Монструм“ ја оценија пресудата како објава на војна и истакнаа дека ќе се борат со сите средства, што може да значи дека во петок ќе се случи „крш“ како што предупредува Палевски.

-За еден КЛОШАР и миљардите, КРШШ се стори владата

Во петок после Џумана во Скопскиве џамии ќе биде кршшш, протест ќе праат малку појак од минатиот пат, ќе се одложи соопштување на пресудата токму на тој што ги притвори…

Абе луди дрндаат збунети…стокаааа, а стоката брзо заборава…тоа е оперативниот план на ДипШит, пишува на Фејсбук, Палевски.

Latest News

(Видео) Вoopyжена пpecтрeлка во Сараево, има и пoвpeдени

Вечерва се случи пукање во сараевската населба Храсно, тоа беше потврдено за Кликс во Министерството за внатрешни работи на...

More Articles Like This