October 18, 2021, 2:30 am

Пaниka во Будимпешта, поради бomба се затвора дел од градот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Унгарската полиција, во попладневните часови, ќе затвори дел од јужнио дел Будимпешта за да ја неутрализира неексплодираната американска бомба од Втората светска војна, откриена за време на градежни работи.

Бомба тешка 1.000 килограми беше откриена во петокот, покрај реката Дунав, изјави за МТИ портпаролот на војската.

Полицијата ќе затвори делови од 9, 11 и 21 округ во 18:30 часот. Затворањето ќе влијае на мостот Ракочи, неколку улици, како и дел од самата река.

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This