December 9, 2021, 11:00 am

Пaниka вo Струмичко: Пoжap из6yвнa вo ceлo Бориево, 6 пoжapникapи гo гacнeлe oгнoт..

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денеска во 10:30 часот во село Бориево, ТППЕ Струмица со 2 ПП возило и 6 пожарникари спасители учествувале во гаснење на запалена штала, информираа од противпожарната служба на Струмица.

Пожарот бил успешно локализиран и ликвидиран било спречено негово ширење кон другите објекти во негова близина.

Latest News

Сенатот ја отфрли одлуката на Бајден за задолжителна вakцинација

Сенатот на САД, во кој мнозинството имаат демократите, ја прифати мерката предложена од републиканците со која би се поништила...

More Articles Like This