Пaновcки за „3aпадот“: Не излажaa зa имeтo, нe лaжaт и зa вakцините

Поврзано

Двојни стандарди на Мaричиќ: Кога обичните луѓе пpekpшуваат кapaнтин, 2000 евра kaзна, кога СДСМ го прави тоа, се нарекува херојски чин

Министерот за правда, Бојан Маричиќ на својот Фејсбук профил го поздрави, како што вели тој херојскиот чин на пратеничката...

Дневен ковид биланс: Починaти се 24 лица, регистрирани се 364 нови случаи во Македонија

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.379 тестирања, а регистрирани се 364 нови...

Биотepopистите го напуштија Cобранието

Пратениците за биотериризам го напуштија Собранието откако успеаја д аго привлечат медиумското внимание и од седница која требаше да...
- Advertisement -

Професорот Никола Пановски во вчерашното свое гостување во емисијата Само Вистина на телевизија Канала 5 коментираше на тема вакцини и зошто нема вакцини во Република Македонија.

Виновникот за тоа покрај во македонските власти кои со месеци шпекулираат кога ќе пристигнат првите дози на вакцини, Пановски го гледа и во Западот кој конинуирано како што вели тој ја лаже Македонија и македонските граѓани.

Тој ја спомена и промената на името која требаше да ги отвори вратите на Европската Унија за Македонија, но и тоа се испостави како лага.

-Едноставно ние веруваме на Западот, Европа иако ние сме најизлажани од Западот. Никој не е толку излажан како нас во историјата, особено последниве години, меѓутоа тоа е мислам една последица да слепо верувате во некој кој ве лаже и кажува дека ќе добиете датум за преговори ако го направите тоа, и вие го правите и нема датум. И ако така ве гледаат дека можеби на крај и за ова не излажале. Но очигледно не излажале за вакцините, малку повеќе отколку другите, вели Пановски.

Latest News

Народот yдpи по Стојчевска: Ти пишува „седи дома“ на фејсбук, ама изгледа тоа не важи за тебе

Социјалните мрежи попладнево буквално вријат по скандалот кој го предизвика пратеничката Бисера Костадиновска Стојчевска од СДСМ која позитивна на...

More Articles Like This