October 25, 2021, 9:23 am

ПAHИКА МЕЃУ CУДИИTE: Сестра на врховна cyдијка е зapазена со кopонавирус

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Дел од судиите и другите вработени решиле да не одат на работа, па е доведено во прашање функционирањето на Судот во полн капацитет, пишува 360 степени.

 

Паника владее меѓу судиите и вработените во Врховниот суд откако во понеделникот се дознало дека една од новозаразените со короновирус е сестра на врховна судијка, дознава „360 степени“.

Во меѓувреме, дел од судиите и другите вработени решиле да не одат на работа, па е доведено во прашање функционирањето на Судот во полн капацитет.

Споредт извори на 360 степени, колегите им се лути на судијката и на в.д. претседателот на Судот, Фаик Арслани, затоа што повеќе денови знаеле дека близок на судијката има симптоми на настинка, дека неодамна се вратил од странство, а судијката продолжила активно да доаѓа на работа во Врховен.

Сестрата на судијката е, всушност, сопругата од брачниот пар од Скопје кој бил во Бугарија и во понеделникот беше дијагностициран за позитивен на коронавирус.

Целиот текст на 360 степени можете да го прочитате ТУКА.

Latest News

Латас: Hикој пола од своите граѓани не ги нарекол – злo, дури ни во вojната во 2001

За Заев сите што не гласаат за Шилегов се зло. Тежок збор, особено од политичар кој и плата и...

More Articles Like This