ПAHИКА МЕЃУ CУДИИTE: Сестра на врховна cyдијка е зapазена со кopонавирус

Поврзано

Мицкоски: За само шест месеци Заев ја задолжи државата за 420 милиони евра во обид за поткyп и кpиминал

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Прилеп кажа дека граѓаните на 15 јули избираат помеѓу потрошени политичари и...

Фетаи и Бубевски позитивни на корона?

Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил откри детали за љубовниот живот на екс специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи....

Николоски до Заев: Дали твоето семејство се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави?

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4 вечерва во Прилеп кажа...

Дел од судиите и другите вработени решиле да не одат на работа, па е доведено во прашање функционирањето на Судот во полн капацитет, пишува 360 степени.

 

Паника владее меѓу судиите и вработените во Врховниот суд откако во понеделникот се дознало дека една од новозаразените со короновирус е сестра на врховна судијка, дознава „360 степени“.

Во меѓувреме, дел од судиите и другите вработени решиле да не одат на работа, па е доведено во прашање функционирањето на Судот во полн капацитет.

Споредт извори на 360 степени, колегите им се лути на судијката и на в.д. претседателот на Судот, Фаик Арслани, затоа што повеќе денови знаеле дека близок на судијката има симптоми на настинка, дека неодамна се вратил од странство, а судијката продолжила активно да доаѓа на работа во Врховен.

Сестрата на судијката е, всушност, сопругата од брачниот пар од Скопје кој бил во Бугарија и во понеделникот беше дијагностициран за позитивен на коронавирус.

Целиот текст на 360 степени можете да го прочитате ТУКА.

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести