December 3, 2020, 8:32 pm

Пak нe ce нaпил лekoви: Според Tpичковски „Xриcтијан Мицкocки зacлужува да умpe“

Поврзано

Мицкоски: Заев обвинyвa за лaжен патриотизам, а во ист ден објавува промена на учебниците по историја

Христијан Мицкоски уште еднаш го обвини премиерот Зоран Заев дека лаже кога обвинува за лажен патриотизам, а во ист...

Мицкоски: Лицата со попpeченoст се хероите на денешницата и ќе продолжат да ја имаат мојата почит и целосна поддршка

Денес е Меѓународниот ден на лицата со попреченост – 3 Декември, луѓето кои се околу нас, а на кои...

Ако не може пратеникот, да гласа неговата сопруга – предлага Апасиев „за да спречи квинслиншки анекс со Бугарија”

Пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, продолжува да објавува примери од подбивните амандмани што партијата ги поднесе против...
- Advertisement -

Идеологот на СДСМ, Бранко Тричковски продолжува со својот морбиден говор на омраза. Тој досега многупати ја шокираше целата јавност, освен партијата чиј гласноговорник е – СДСМ. Ниту еднаш од челниците на оваа партија не слушнавме осуда за тоа што Тричковски го кажува, а уште помалку видовме Обвинителството да превземе нешто или ЗНМ да биде непристрасно.

Дали некој од нив ќе реагира сега?

Бранко Тричковски јавно порачува дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заслужува да УМРЕ!

Неговиот морбиден статус на Фејсбук го пренесуваме во продолжение:

Погреб

Што ќе се случи ако од Ковид 19 (или 20, сеедно), умре Христијан Мицковски?

Погреб!

Брејкинг њуз на Алфа и Телма.

Трогателно читање на телеграмите со сочувство од Заев, Груевски, Мане Јаковлевски, Митко Јанчев.

Ненадоместлива загуба.

Нека почива во мир.

Во рајскиот свет без вонредни конгреси и оставки.

На чист воздух.

Без мафија.

Македонија ќе влезе во Европската унија и ќе го оствари идеалот за кој тој го положи својот живот на олтарот на Татковината.

Со се Гоце, да нема недорабирања.

Христијан тоа го заслужува.

Вечна му слава

Хахаха!

Па, тоа не е малку, драги мои.

Воопшто не е малку!

Latest News

Во ек на најголемата kpиза: Буџетот за 2021 година се сведува на pacфрлање на пари за нeпpoдуктивни цели

Во Буџетот за 2021 година воопшто не гледам дека има некаде во некоја ставка предвидено пакети за следната година....

Пандов: Сѐ досега што е испорачано од Бугарија е максимално неприфатливо, ќе ја изгyбимe и државата и народот

-ВМРО-ДПМНЕ е историски европска партија, но имаме црвени линии, се досега што е испорачано од Бугарија е максимално неприфатливо, историските комисии нека си разговараат,...

По Apмијата и пожapникарите едногласни: Никој нема мандат да се пазари со виталните интереси на татковината

По отвореното писмо од припадници на Армијата на Македонија, денеска со отворено писмо и пожарникарите кои едногласно повикуваат дека никој нема мандат да се...

Српската влада го ycвои прeдлогот за промена на Уставот

Денес, Владата на Србија усвои предлог за промена на Уставот во делот што се однесува на судовите и јавните обвинителства и другите последователни делови...

(Фото) Тоалетна xapтија за Влaдата за го избрише cpамот

Во главниот град денеска се одвиваше протест на три локации за оставка на Зоран Заев. Граѓаните масовно се собраа пред Министерството за надворешни работи,...

More Articles Like This