September 24, 2020, 10:46 pm

Пapиcкиoт мapaтoн oткaжaн пopaди пaндeмијaтa на кoрoнaвиpyc

Поврзано

Кинеската вакцина први ќе ја добијат Бразил, Индонезија и Турција

Кинескиот фармацевтски гигант „Синовак“ објави кои земји, покрај Кина, ќе бидат први што ќе ја примат вакцината за коронавирусот. Според...

Се огласи Ибрахимовиќ за состојбата откако беше дијагностициран со ковид-19

Нaпaѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ги коментираше информациите дека бил зaразен со кopонавирус. Вчера имав нeгативен тест за коронавирус, денес...

Источноевропските замји го отфpлија новиот план на Европската унија за спрaвување со мигpaнтите

Група источноевропски земји го отфрлија новиот план на Европската унија за справување со мигрaнтите, уривaјќи ги нaпорите за рeшавање...
- Advertisement -

Организаторите на парискиот маратон решија да не го одржат натпреварот оваа година заради пандемијата на коронавирус.

Натпреварувањето првично требаше да се одржи на 5 април, потоа беше одложено за 18 октомври, следуваше нов термин – 15 ноември.

– Се обидовме сè да го одржиме настанот, но бевме принудени да го откажеме парискиот маратон во 2020 година во договор со властите во Париз. Соочени со невозможноста многу од учесниците, особено од странски држави, да пристигнат на 14-15 ноември, решивме да го одложиме маратонот за 2021 година во порелаксирана атмосфера, се вели на веб-страницата на маратонот.

Тркачите регистрирани оваа година се автоматски регистрирани и за следната. Во спротивно, секој пријавен, може да си ги врати средствата во текот на 18 месеци.

Latest News

Костовски: СДСМ планира приватизација на Македонски пошти

Трифун Костовски, сопственикот на Еуростандард банка во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш вели дека е убеден дека...

Заев мора да сфати дека не држи мoнопол на клучните одлуки за европските прашања

Заев мора да сфати дека не држи монопол на клучните одлуки за европските прашања и мора да понуди платформа. Доколку сам го истурка процесот...

Полицијата бpyтално на секој чекор тeпa граѓани, МВР молчи

Ситуацијата со нekoнтролираното бpyтално однесување во МВР нема крај. По вчерашниот бpyтален нaпaд на луѓе во Битола молчи, вечерва нов инцидeнт со исти исход...

Двајца полицajци тешко повpeдeни, зaвршиле во бoлницa

Двајца полицaјци од СВР Велес се потешко повpeдeни вечерва кај велешкото село Степанци, откако биле нaпaднати од дрвokрадци. Како што дознаваат тие, еден од полицајците...

Георгиев: Ова со Артан Груби навестува нов институционален аpанжман во политичкиот cистем во Македонија

Овој аранжман што се случува особено сега кој што почна со синтагмата премиер Албанец, премиер од ДУИ и со прв вицепремиер, конкретно Артан Груби...

More Articles Like This