May 14, 2021, 1:18 am

Пapтиjaта нa кyмoт нa Пyтин нajпопyлapна вo Укpaинa

Поврзано

- Advertisement -

Партијата „Опозициска платформа-за живот“ е најпопуларна во Украина. Таа ја престигна партијата на Владимир Зеленски.

Партијата на Зеленски ја смета „Опозициската платформа“ за „петоколонаши“ од Русија. Лидер на оваа партија е Виктор Медвешчук кој е кум на Владимир Путин.

Прогнозите се дека доколку оваа поддршка продолжи, Медвешчук ќе стане нов премиер на Украина.

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...

More Articles Like This