ПEКOЛEН ПЕРИОД ЗА ПЕЈАЧКАТА: Тања Савиќ го изгyбилa бeбeто

Поврзано

(Фото) Фотографии кои го „зaпaлијa“ интернетот – Богдана пред и по плacтичнитe oпeрaции

Богдана ги зголеми градите и усните, некои тврдат дека и нејзините јаболчици, и иако изгледа убаво, има и такви...

Неколкупати беше номиниран за Оскар – Пoчинa композиторот Енио Мориконе

Италијанскиот композитор и диригент, Енио Мориконе, почина на возраст од 91 година. Мориконе починал поради компликации по скршеницата на бутната...

Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена пoзитивни на Koвид-19

Новак Ѓоковиќ соопшти дека е позитивен на коронавирус, најдобриот тенисер на АТП листата изрази жалење за настанатата ситуација и...
- Advertisement -

Тања Савиќ преживува пеколен период во нејзиниот живот, а по расправија со сопругот Душан Јованчевиќ и неможноста да ги види нејзините синови Максим и Ѓорѓе, кои се во Австралија со својот татко, пејачката го загуби бебето.

– Во моментот кога беше најмногу потресена затоа што сфати дека не знае кога нејзините синови ќе се вратат, а освен тоа беше во војна со Душан, Тања се сомневаше дека е бремена. Тоа беше мала бременост, само неколку недели. Прво, се разбира, таа се обиде да разговара со Душан и да ја спушти топката најпрво, а потоа размислуваше да му каже што се случува затоа што двајцата сакаат трето бебе, сепак, тој беше навистина суров – вели добро информиран извор за „Скандал“ и додава:

https://www.instagram.com/p/Bj9h7KdA4dK/?utm_source=ig_web_copy_link

– Тој не сакаше да се попушти, и тоа ја погоди Тања! Таа беше многу загрижена, поради расправијата со него, поради нејзините синови, кои се оддалечени илјадници километри од неа, и нема поим кога ќе може да ги види. Фактот дека таа не е во добри односи со нејзиниот сопруг е дополнително тешко за неа, па се плашеше дали и кога ќе ги види децата и не знае ни дали ќе го спаси бракот. Сето ова, како што се очекуваше, влијаеше врз нејзините хормони и психофизичката состојба и се случи спонтан абортус. Тоа беше капка што ја прели чашата, завршува изворот за споменатиот српски медиум.

Latest News

Јавна седница на Државната изборна комисија

Државната изборна комисија најави дека во 18:15 часот ќе одржи јавна седница. Според последните информации, седницата ќе доцни. Се...

Бродиќ: Каква е оваа ситуација? Во Вевчани, каде што ни слаткарот не е Албанец, 75 отсто за ДУИ?

Хрватскиот новинар и политички аналитичар Иван Бродиќ не може да се изначуди на нелогичните резултати од вонредните парламентарни избори во Македонија. „#КакваЕОвааСитуација Во Вевчани, каде...

Изборен инженеринг кој е повеќе од очигледен, бројките на ДИК не одговараат со реалната ситуација на терен

Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека изборен инженеринг кој е повеќе од очигледен бидејќи последните достапни резултати, кои беа објавени...

Неколку инциденти со пукање регистрирани доцна синоќа

Синоќа околу 22.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во градинка на ул.„Коста Новаковиќ“, додека се вршело пребројување на гласачки материјал, се слушнало...

Еколошка катастрофа во Вардар, инспектори на терен се бара виновникот

Државниот инспекторат за животна средина соопшти дека вчера по добиена дојава за загадување на Вардар со црвена боја во близина на Бетонската база -Бетон,...

More Articles Like This