Пeтoк пpeд Дyхoвдeн нepaбoтeн зa пpaвocлaвнитe вepници

Поврзано

- Advertisement -

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 18 јуни, Духовден, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија.

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РM („Службен весник на РМ“, бр.21/98 и 18/07), 18 јуни (петок), Духовден, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православна вероисповед им го честита празникот.

Latest News

(Видео) Македонците се збpaтимија со Украинците: Легендите извикуваа Македонија – Македонија

Како би изгледал светот кога сите би биле пријателски расположени ако украинските навивачи во Букурешт, по натпреварот против Македонија! Додека...

More Articles Like This