December 9, 2021, 11:13 am

Пeшaк тeшкo пoвpeдeн вo coобpaќajкa вo Струмица – лицeтo итнo пpeнeceнo вo бoлницa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пешак е потешко повреден во сообраќајка што се случила вчера на улицата „Климент Охридски“ во Струмица.

Според полицијата, патничко возило „мерцедес“ со бугарски регистарски ознаки, управувано од В.Д. (45) од село Седларци, Струмичко, удрило во пешакот С.С. (58) од Струмица.

Повредениот бил пренесен во струмичката болница каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Струмица.

Latest News

Приведен тетовчанец за издржување казна затвор

Вчера (08.12.2021) околу 20.50 часот на ул.„Иво Лола Рибар“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово, го лишиле од...

More Articles Like This