December 8, 2021, 10:38 pm

Пeшaк тeшko пoвpeдeн вo cooбpaќajнa нeзгoдa вo Cкoпje

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 13.06.2021 во 12.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Беласица” во Скопје, после крстосницата со бул.„Гоце Делчев”, патничко возило „опел астра”, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.М.(38) од Скопје, удрило во пешакот И.А.(40) од с.Бајрамици, Центар Жупа.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Скопје.

Latest News

САД испраќа нова пратка opyжје и мyниција во Украина како дел од одбpaнбената помош вредна 60 милиони долари

САД ќе испратат оружје и муниција во Украина оваа недела, односно последната серија воена помош планирана за годинава, изјави...

More Articles Like This