ПEHДАРОВСКИ: „Гурам” Југо знам како да ја „гурам” и државата

  • April 13, 2019

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател на СДСМ, во „Еден на Еден” ќе објасни зошто тој треба да е претседател.

– Човек кој има Југо и гура Југо, знае и како да ја гура државата, изјави Пендаровски низ смеа.

Зборува за Бранко Црвенковски и за Ѓорѓе Иванов, како и з априватноста.

Емисијата ќе оди на Канал5.

Претходно «
Следно »