December 9, 2021, 12:01 pm

Пekoлот завршува: Наскоро пopojни дождови со гpмежи и силен ветер

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

До четврток продолжува периодот на стабилно и многу топло време и ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Особено топло се очекува во четврток кога ќе дува засилен јужен ветер.

Во текот на ноќта и во петок ќе има услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер и температурата ќе се намали за 3 до 5 степени.

Latest News

Двајца велосипедисти прегазени во Тетово, возачот на автомобилот тешко повреден

На 08.12.2021 во 23.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на кружниот тек од бул.„Видое Смилески Бато“ со...

More Articles Like This