November 28, 2021, 8:57 am

Пoвтopнo виcoк бpoj нa нoвoзapaзeни вo Србија, пoчинaлe пoвeќe oд 60 пaциeнти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Коронавирусот во последните 24 часа е потврден кај 5.908 лица, а истовремено како последица на овој вирус починале 62 пациенти.

Тестирани биле 19.718 лица. На респиратор се приклучени 274 пациенти.

Од почетокот на епидемијата со коронавирусот во Србија се тестирани вкупно 6.179.407, позитивни биле 1.104.117 а починале 9.571.

Latest News

Максо пак paзочаран од СДCM

Официјално, на синоќешната прес-конференција, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска ја информираше јавноста дека во партијата ќе има внатрепартиски избори...

More Articles Like This