December 5, 2021, 9:15 am

Пoвeќе од 6.000 новoзapaзeни вo Србија, пoчинaa 56 пaциeнти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Србија, во последните 24 часа регистрирани се 6.051 новозаболени со Ковид-19, додека од последиците на оваа болест починаа 56 лица.

Од почетокот на епидемијата во Србија тестирани се 5.984.140 примероци, а вирусот е потврден кај 1.043.758.

На респиратор се наоѓаат 278 пациенти, додека на болничко лекување има 6.641 пациент.

За денешниот пресек, тестирани биле 19.482 примероци.

Во текот на пандемијата од корона вирус во Србија поради Ковид-19 починаа 9.052 лица, а процентот на смртност изнесува 0,87.

Latest News

Бројот на активни случаи од околу 8.000 падна на 6.000

Во текот на претходното деноноќие беа регистрирани нови 355 случаи на коронавирусот од направени 3.042 тестирања или 11,6 отсто,...

More Articles Like This