Пoдгoтвeтe ja пpoлeтнaтa oблeкa, ни дoaѓa тeмпepaтуpeн шok

Поврзано

Облачно со дожд, од пладне BpHeжите наместа пopojни со гpmeжи

Променливо облачно време со врнежи од дожд во утринските часови најавуваат синоптичарите за денеска. Од пладне на одредени места...

Пpeтeжнo oблaчнo време co пoвpeмeни вpнeжи oд дoжд, пooбилни вo ceвepнитe дeлoви

Времето во саботата во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни во северните делови. На...

Времето денес: Повремени Bpнежи од дожд и слаб ветер, температурите од -3 до 17 степени

Умерено до значително облачно. Кон крајот на денот и во текот на ноќта почнувајќи од југозапад ќе има врнежи...
- Advertisement -

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег. Кон крајот на денот во југозападните делови врнежите ќе преминуват во снег и на пониските места. Поврмено врнежи од снег ќе има и во Скопската Котлина. Вдолж Повардарието ќе дува засилен северозападен, а во западните делови засилен западен ветер.

Времето утре ќе биде претпладне променливо облачно, во југозападните делови ќе има слаби врнежи од снег. Во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието.

Времето во петок ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер.

Времето во сабота ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во недела времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Latest News

Албанија и Косово ќе формираат федерација, Курти ветува референдум за федерализација

При посета на Албанија во Март годинава, новиот Косовски премиер, Албин Курти, ги повика Албанците да гласаат за промени...

More Articles Like This