October 18, 2021, 6:53 pm

Пoжaр во Русија: Најмaлку шест лица го зaгубиjа живoтот, меѓу кои и две деца

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Шест лица го загубија животот во пожар што избувна во приватна куќа во градот Курган во регионот Урал, а меѓу нив и две деца, објави денеска прес -службата на регионалниот огранок на Рускиот истражен комитет.

Еден човек е префрлен во болница во многу сериозна состојба, објави агенцијата ТАСС.

Започната е истрага, а според првите резултати, причина за пожарот е неисправна печка во куќата.

Latest News

Лукашенко: Западот подготвува дивepзија за ypивање на власта во Белорусија

Западот продолжува да се меша во внатрешните работи на Минск со цел промена на владата во земјата, изјави претседателот...

More Articles Like This