ПOЖAP ВО ИДРИЗОВО: Причинета материјална штета!

  • February 11, 2019

Утрово околу 4 часот во казнено проправниот дом Идризово избил пoжap.

Пoжapoт избил на кровот и по еден час бил ставен под контрола. Со ова причинета е материјална штета од околу 15 000 денари.

Од противпожарната бригада известија дека интервенирале со едно возило и четири пожарникари.

Претходно «
Следно »