ПOЖAP ВО ЦЕНТАРОТ НА ПАРИЗ: Несреќата однесе најмалку седум човечки животи!

  • February 5, 2019
  • Коментари

Во пoжap кој ноќеска избувна во стамбена зграда во Париз, зaгинaa најмалку седум лица, а 28 се пoвpeдени.

Пожapoт ја зафатил осумспратницата на улицата Ерланж, во Париз, во еден часот по полноќ.

На социјалните мрежи биле објавени фотографии на кои се гледаат луѓе кои молат за помош од покривот на зградата.

Додека пожарникарите се справувале со пожapoт, станарите од околните згради биле евакуирани.

Причината за пожapoт се уште не е позната.

Претходно «
Следно »