September 18, 2021, 8:07 am

Пoжap вo Анталија – нaceлeниeтo ce eвaкyиpa, вo хoтeлитe нeмa cтpyja и вoдa..

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Шумски пожар избувна денеска околу пладне во близина на Анталија во градот Сиде.

Пожарот избувна во шума недалеку од Анталија. Поради близината на туристичките места, во хотелите нема струја и вода.

Како што пренесуваат медиумите, две села се целосно изгорени, а, евакуацијата на населението е во тек.

Сè уште не е познато дали има жртви.

Ветерот го носи пламенот и огнот се шири, иако пожарникарите се обидуваат да го изгаснат пожарот со хеликоптери.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Сѐ уште нeма кoнкретни сознаниjа: Обвинитeлствoто ја разглeдува докумeнтaцијaта за мoдулaрната бoлницa во Тетово

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација...

More Articles Like This