October 19, 2021, 3:42 pm

Пoжap вo пoгoн зa peциклиpaњe нa кapтoни – зa cpeќa нeмa пoвpeдeни

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 18.07.2021 во 18:05 часот во СВР Куманово, од Територијалната противпожарна единица Куманово било пријавено дека во с.Отља настанал пожар во погон за рециклирање на картони.

Пожарот бил изгаснат во 19.40 часот, а повредени лица нема.

Увид извршила екипа од СВР Куманово.

Latest News

Октомвриската пензија за пезнионерите ќе се исплаќа од 26 октомври

– Пензионерите со средствата од октомвриската пензија преку мрежата на банкомати и во трговската мрежа ќе можат располагаат...

More Articles Like This