December 9, 2021, 10:24 am

Пoжap из6yвнa вo кyќa вo cтpyмичкo Добрејци: Eднo лицe нajдeнo вo бeзcoзнaниe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во куќа во селото Добрејци утрово околу 7 часот избувнал пожар во кој по пребарувањето е најдено едно лице во бесознание поради густиот чад.

– Лицето е извлечено и извршена е реанимација по што е предадено на екипа на Брза помош, соопштија од Територијалната противпожарна единица на Струмица.

По реанимацијата и укажаната прва помош лицето е упатено на домашно лекување.

Пожарот е изгаснат со едно противпожарно возило и пет пожарникари.

Latest News

(Видео) Сепаратизам во САД: Прогласена независна република во северна Калифорнија

Како што ескалацијата на кризата околу Уставната република Град Оровил влегува во вториот месец, американските воени лидери одбија да...

More Articles Like This