January 16, 2021, 10:19 am

Пoзитивeн Koвид тecт гo oдлoжи мeчoт Македонија – Италија

Поврзано

Кopoнaтa нeмa “coпиpaчки”: Во свeтoт peгиcтpиpaни peчиcи 100 милиoни зapaзeни

Од почетокот на пандемијата со Ковид-19 до денеска во светот се инфицирале 94.315.331 човек, а во моментот активни се...

Xaкepcки нaпaд вpз Европската aгeнциja зa лekoви: Укpaдeни ce дoкyмeнтитe зa вakцинитe пpoтив кopoнaвиpyc

Документите од Европската агенција за лекови поврзани со вакцините за коронавирус биле украдени, манипулирани и потоа објавени на Интернет,...

Кoj би peкoл: Hoвo нayчнo иcтpaжyвaњe – змиcки oтpoв, лek пpoтив Koвид-19

Руски научници под водство на раководителот на лабораторијата на Институтот за биоорганска хемија на Руската академија на науките, Јуриј...
- Advertisement -

Натпреварот помеѓу репрезентациите на Македонија и на Италија кој е дел од квалификациите за настап на ЕП 2022 е одложен, поради позитивен ковид-тест во таборот на нашиот национален тим.

Раководството на нашата федерација доби информација од ФИБА дека поради позитивни случаи на присуство на коронавирусот кај најмалку еден кошаркар, комплетниот наш тим ќе мора да направи уште еден PCR тест.

Така, натпреварот кој беше предвиден од 15:00 часот нема да започне и за него ќе се бара нов термин во „балонот“ во Талин, или, пак, воопшто нема да се игра во овој прозорец. Се ќе зависи од резултатите на останатите членови на екипата.

Повеќе детали за новонастанатата ситуација ќе бидат достапни во текот на денот.

Latest News

ЕУ: Цeлтa нa нoвиoт шeф нa ЦИА е пpeкy зajaкнyвaњe oдвнaтpe дa ja зacили cвeтcкaтa yлoгa нa САД

Идниот шеф на ЦИА, Вилијам Бернс, совршено се вклопува во визијата на новата влада во Вашингтон дека САД мора...

More Articles Like This