ПOЛИЦИCKA AKЦИJA ПОПЛАДНЕВО: Oбвинитeлcтвoтo aпcи pekeтари од „Меѓународен сојуз“ на Бојан Јовановски

  • October 9, 2019
  • Коментари

Во тек е акција за апсење на неколку лица од Меѓународниот сојуз во кој претседател беше Бојан Јовановски алијас. Боки 13, дознава „Инфомакс“

До сега се приведени најмалку четири лица, но информација до овој момент не е потврдена.

Меѓународниот Сојуз е организација која е дел од истрагата за аферата „Рекет“ преку која се склучувале фиктивни договори со компании и лица кои биле жртви на рекетот на Катица Јанева и Бојан Јовановски.

 

Претходно «
Следно »