October 24, 2021, 7:35 am

Пoнeceтe cи чaдop: Нajaвeн oбилeн пopoeн дoжд – тeмпepaтypитe дeнec дo 26 cтeпeни

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето во земјава ќе претежно облачно и посвежо. На места ќе биде нестабилно со пообилен пороен дожд, локално (над 20 л/м2) и појава на ретки грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а максималната ќе достигне од 19 до 26 степени.

Во Скопје, претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 24 степени.

До четврток ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Дневните температури значително ќе опаднат. Во петок ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Во деновите од викендот ќе има стабилизирање на времето, а температурите ќе бидат во благ пораст.

Latest News

ЕК: Добрососедските односи суштински за евроинтеграцијата, и покрај напорите со Бугарија стартот на преговорите блокиран

Добрососедските односи се суштински дел од процесот на европска интеграција на Македонија и придонесуваат за стабилност, помирување и клима...

More Articles Like This