Пoплaднeвo нecтaбилнo вpeмe co пopoeн дoжд и гpмeжи

Поврзано

- Advertisement -

Попладнево на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

И во делови од Скопската Котлина ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за појава на невреме.

Во случај на појава на електрични празнења се препорачува поголема внимателност, да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја.

Latest News

Студија на Лансет: Индискиот сој е нajопaceн и зapaзен

Британските лекари го идентификуваа индискиот сој на новиот коронавирус како најопасен и заразен, покажува студијата објавена во „Лансет“. Специјалисти анализираа...

More Articles Like This