December 2, 2021, 4:18 am

Пoчинaт мaж пpoнajдeн вo охpидcкo – тeлoтo пpeдaдeнo нa oбдyкциja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 03.09.2021 во 14:20 часот во СВР Охрид било пријавено дека во с.Лескоец на место викано „Горно Трно“ било пронајдено починато машко лице на возраст од околу 75-80 години.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош Охрид констатирана била смрт, без видливи траги на насилство.

Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Охрид. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено за обдукција.

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...

More Articles Like This